messa władysławowo
messa władysławowo
Skontaktuj się

Zabiegi rehabilitacyjne

Zabiegi rehabilitacyjne nad morzem

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów rehabilitacyjnych. Dzięki szerokiej gamie zabiegów każdy kuracjusz znajdzie coś dla siebie. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem oraz przeszkoloną kadrą. Służymy pomocą przy doborze odpowiednich zabiegów, tak aby rehabilitacja przynosiła jak najlepsze efekty.

Zabiegi rehabilitacyjne

Oferta zabiegów rehabilitacyjnych nad morzem

Ultradźwięki

Ultradźwięki

Ultradźwięki działają przede wszystkim przeciwbólowo oraz rozluźniają napięcie mięśniowe. Ponadto wpływają one na naczynia krwionośne rozszerzając je.

Ultradźwięki doprowadzają do bardzo silnego mikromasażu tkanek. Podczas wykonywania zabiegu wyzwala się ciepło, które stymuluje dyfuzję wewnątrz komórki. Wpływa to na poprawę ukrwienia – dzięki temu zabieg ten redukuje ból oraz stany zapalne.

Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia wysokoenergetyczna to bezbolesna i nieinwazyjna metoda leczenia długotrwałego i przewlekłego bólu.

Laser wysokoenergetyczny charakteryzuje się silnym działaniem bezpośrednio na tkankę. Taki sposób oddziaływania pozwala dotrzeć wprost do ogniska bólu. Pozwala leczyć nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny schorzenia.

Efekty działania są szybkie, niemal natychmiastowe. Warto także wspomnieć, że laser wysokoenergetyczny wspiera funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego oraz przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa

Terapia falami uderzeniowymi jest nieinwazyjnym, nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Wskazaniami do terapii falą uderzeniową są m. in. przewlekłe bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów, ostrogi piętowe, łokieć tenisisty, ból barku czy zapalenie ścięgien. Fala uderzeniowa ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudza również krążenie krwi oraz odpręża i relaksuje.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to rodzaj masażu, który wykonuje się w celu złagodzenia bólu, usprawnienia krążenia krwi i limfy, poprawy ruchomości stawów czy też zmniejszenia stanów zapalnych. Może być on stosowany w różnorodnych sytuacjach np. w przypadku urazów i schorzeń układu kostno- mięśniowego.

Jonoforeza, elektrostymulacja

Jonoforeza, elektrostymulacja

Jonoforeza - to terapia prądem również wykorzystująca prąd stały, za pomocą którego dodatkowo do ciała pacjenta wprowadzana jest przezskórnie i miejscowo odpowiednio dobrana substancja o działaniu leczniczym, która wspomaga terapię.

Elektrostymulacja - wykorzystuje prąd impulsowy, a głównym jej zastosowaniem jest: pobudzenie mięśni do skurczu, zapobieganie i opóźnienie atrofii, spowodowanej nieużywaniem mięśni, zwiększenie lokalnego krążenia krwi, reedukacja mięśni, utrzymanie lub zwiększenie zakresu ruchu.

Prądy Kotza, prądy Träberta

Prądy Kotza, prądy Träberta

Prądy Kotza - rosyjska stymulacja. Ten rodzaj to przerywany prąd przemienny z częstotliwość nośną wynoszącą około 2500 Hz. Prądy Kotza wykorzystywane się do stymulacji mięśni zdrowych oraz do zwiększenia ich siły (częstotliwość wywołująca skurcz tężcowy). Można stosować je jako element treningu wytrzymałościowego i siłowego u sportowców.

Prądy Träberta - głównym efektem terapii prądem Träberta jest silne działanie przeciwbólowe. Prąd Träberta powoduje drżenie mięśni (wibrację), zmniejszając ich napięcie, co dodatkowo zwiększa efekt przeciwbólowy. Głównym zastosowaniem są przewlekłe bóle mięśniowe, stany po urazach mięśniowych i stawowych  oraz wzmożone napięcie mięśniowe.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest specjalnym masażem uciskowym za pomocą aparatu do kompresji pneumatycznej stworzonym w celu poprawy przepływu i drenażu limfy - stanowi formę oddziaływania na układ chłonny, który ma za zadanie poprawę jego motoryki oraz redukcję obrzęków, dodatkowo pomaga usuwać z organizmu toksyny i złogi.

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, który ma na celu pobudzenie krążenia limfy. Zabieg tego typu warto wykonywać w przypadku zastojów limfatycznych, obrzęków pooperacyjnych czy w przypadku cukrzycy. Drenaż polecany jest także osobom, które próbują pozbyć się nieestetycznego cellulitu i wzmocnić efekty odchudzania.

Fotel masujący

Fotel masujący

Fotel masujący to urządzenie, które masuje ciało przy pomocy ramion masujących , poduszek powietrznych i rolek.

Fotel masujący zwiększa odporność mięśni na obrażenia, ale także pomaga w ich regeneracji. Masaż w fotelu poprawia krążenie i działa korzystnie na proces regeneracji mikrouszkodzeń mięśni.

Wirówka kończyn górnych i dolnych

Wirówka kończyn górnych i dolnych

Masaż wirowy kończyn dolnych oraz kończyn górnych to jeden z zabiegów stosowanych w hydroterapii. Terapia stosowana jest z użyciem zarówno ciepłej jak i zimnej wody, która wpływa na poprawę krążenia, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz wspomaga rehabilitację po urazach i chorobach narządu ruchu.

Krioterapia

Krioterapia

Krioterapia, inaczej terapia zimnem, to zabieg wykorzystujący lecznicze właściwości miejscowego obniżania temperatury ciała. Zimne temperatury wpływają na receptory w skórze i powodują kurczenie się naczyń krwionośnych, co z kolei zwiększa przepływ krwi i tlenu do tkanek. Wskazaniami do krioterapii są m. in. zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, urazy, osteoporoza czy nerwobóle. Krioterapia ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe.

Magnetoterapia

Magnetoterapia

Magnetronik polega na oddziaływaniu na różne części ciała polem magnetycznym o ustalonej częstotliwości i sile. Terapia regeneruje mięśnie, nerwy, stawy, kości, poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ponadto leczy ubytki tkanki kostnej, wspomaga regenerację chrząstki stawowej, zmniejsza napięcie mięśniowe.

Pole magnetyczne przede wszystkim usprawnia metabolizm, skraca okres regeneracji oraz gojenia ran. Wspomaga proces osteogenezy. Pole magnetyczne zmniejsza także opuchliznę i redukuje krwiaki.

Prądy TENS, prądy diadynamiczne DD

Prądy TENS, prądy diadynamiczne DD

Prądy diadynamiczne Mają działanie poprawiające ukrwienie, a tym samym odżywienie poddanych działaniu prądów diadynamicznych tkanek. Następuje przyspieszenie metabolizmu tkankowego i regeneracji. Prądy diadynamiczne stosowane są w przypadku występowania bólów i chorób zwyrodnieniowych

Prądy TENS - przezskórna stymulacja elektryczna nerwów.

Prądy diadynamiczne (prądy DD) - prądy Bernarda Prądy diadynamiczne wykorzystuje się głównie do zmniejszenia bólu, obrzęku oraz poprawy krążenia krwi.

Sollux czerwony i niebieski

Sollux czerwony i niebieski

Lampa sollux to lampa wykorzystywana w światłolecznictwie i ciepłolecznictwie, emitująca promieniowanie podczerwone (IR). Wywołuje ono reakcje termiczne, co znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń i problemów zdrowotnych, m.in.: stanów zapalnych stawów, zespołów bólowych kręgosłupa, nerwobóli, uszkodzeń skóry, blizn. Terapia promieniowaniem IR (infraterapia) jest również stosowana pomocniczo w leczeniu zapalenia zatok, ucha zewnętrznego czy trądziku.

W Hotelu Messa dysponujemy:

  • Lampa sollux czerwona - zastosowanie czerwonego filtra (sollux czerwony) umożliwia przepływ promieniowania podczerwonego. Ma to właściwości silnie rozgrzewające. Taki kolor stosuje się w przypadku schorzeń, których proces leczenia wymaga zaaplikowania tego rodzaju bodźca termicznego. Klasycznym przykładem zastosowania lampy rozgrzewającej jest przewlekły proces zapalny obejmujący struktury miękkotkankowe, czyli np. lokalne zapalenie mięśni.
  • Lampa sollux niebieska - innym rodzajem urządzenia jest lampa do naświetlania z niebieskim filtrem (sollux niebieski). Światło emitowane z wykorzystaniem niebieskiego koloru filtra powoduje uspokojenie oraz ma dobroczynny wpływ w leczeniu nerwobóli i zmian skórnych, działa przeciwbólowo. Ograniczona transmisja ciepła w porównaniu z lampą na podczerwień sprawia, że może być wykorzystana nie tylko w stanach przewlekłych.

FIZYKOTERAPIA

Terapia laserem wysokoenergetycznym biostymulacja -nowoczesny zabieg do szybkiej walki z bólem, częstotliwość zabiegów wg. zaleceń lekarza 40,00
Laser wysokoenergetyczny (analgezja- przeciwbólowy) 30,00
Laser punktowy 15,00
Pole magnetyczne 20,00
Fala uderzeniowa 70,00
Prądy diadynamiczne 15,00
Prądy interferencyjne 15,00
Prądy Trauberta (ultra Reiz) 15,00
Prądy tens 15,00
Elektostymulacja 15,00
Jonoforeza 20,00
Fonoforeza 20,00
Ultradźwięki 15,00
Lampa SOLLUX (światło czerwone ,niebieskie) 15,00
Krioterapia miejscowa 15,00
Hydromasaż kończyn górnych (wirówka) 15,00
Hydromasaż kończyn dolnych (wirówka) 20,00
Drenaż limfatyczny kończyn dolnych 30 min 60,00
Drenaż limfatyczny kończyny górne 30 min 40,00
Drenaż limfatyczny brzuch-kończyny dolne (odchudzanie) 60 min 100,00
Masaż leczniczy manualny 25 min 100,00
Kinezyterapia z użyciem rotora rehabilitacyjnego 15-20 min 20,00
Pakiet min. 10 zabiegów - 10%

Oferty specjalne i pakiety

© 2023 MESSAWLADYSLAWOWO.PL
Projekt i wdrożenie FISITE.PL
arrow-left-circlearrow-right-circle